לא תמיד כיף להגשים חלומות

מה למדתי מדמי החנוכה של הבן הקטן שלי? (מקץ)
צילום: נתנאל אלינסון
צילום: נתנאל אלינסון

 

פארן הקטן קיבל מסבא וסבתא דמי חנוכה שטר של מאה שקלים והוא מתקשה להיפרד מהם. מחזיק צמוד את השטר. מדמיין מה יקנה בו. בשבת אמרנו לו שאסור להחזיק את השטר אז הוא ביקש רק ללטף אותו. הרשנו לו.

אף פעם לא היה לו יחס כזה למתנות אחרות. את הג'יפ על שלט הוא שכח אחרי חצי שעה. את הרולר בליידס שכח אחרי יומיים.

אבל את שטר הכסף? זה הנושא המרכזי כרגע. מה אקנה בו? תוכי? רובוט? טלסקופ?

 

מה יש בו בכסף שאנחנו כה כוספים אליו? מדוע אנשים מוכנים לשרוף חיים שלמים כדי לצבור עוד ועוד כסף, בכמות שכבר לעולם לא יוכלו להשתמש בה?

הסיבה לכיסופים היא אולי דווקא בחוסר ממשיותו של הכסף.

כשפארן קיבל ג'יפ על שלט אז הוא קיבל רק ג'יפ על שלט. אבל המאה שקלים האלה הם עולם ומלואו. הם יכולים להיות תוכי או רובוט, הם יכולים להיות חמש מאות מסטיקים או שלושים ארטיקים, הם יכולים להיות חרב של אביר או סל על הקיר. הם כל החלומות הלא ממומשים. צדק יובל נוח הררי כשאמר שבניגוד למה שמקובל לחשוב, כסף הוא הדבר הרוחני היותר בעולם. פארן הקטן לא ממהר לקנות. השטר הזה כרגע שווה לו הרבה יותר ממשהו פיזי. השטר הזה הוא חלום ודמיון מתוק. כשהשטר ימומש: החלום המתוק יסתיים.

כולנו אוהבים לחלום. אבל להגשים? זה כבר מפחיד.

 

בכנות אני חייב לומר שכשהגשמתי חלומות, לרוב הייתה חמצמצות קטנה בהגשמה. הענן הוורוד של החלום לעתים טוב יותר מהמציאות של החלום המוגשם.

מעטים הם היודעים גם לחלום וגם להגשים. לא תמיד זה גם יכול להיות אותו אדם. החולם הוא הוזה למרחוק. הירידה לפרטי החלום והגשמתו תמיד יש בה שבר. יש בה מן הפשרה שרחוקה מידת מה מהחלום. משה חלם על הארץ אבל יהושע איש המעשה הגשים. הרצל חלם על המדינה אבל בן גוריון איש המעשה הגשים.

מה שמיוחד אצל יוסף הצדיק שהוא היה שניהם באיש אחד. החולם והמגשים. כל גלגוליו של יוסף הם על ידי חלומות. בגלל חלומותיו ירד למצרים ובזכות חלומות של אחרים הפך לשליט מצרים.

אבל יוסף בפרשת מקץ, לא רק פותר את החלום. הוא גם מגשים אותו. נותן עצות פרקטיות לניהול והופך להיות המבצע של תוכנית החלום הגדולה.

 

"שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב ה' אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים". שנים ארץ ישראל הייתה מושא לחלומות. לכל הצדדים היה נוח שארץ ישראל תישאר חלום לא ממומש. מקום קדוש לכיסופים, אבל לא כזה שיחייב אותנו להתעסק ב"חול" ובגשם. את החול נשאיר לגויים. לא נפרע את השטר של מאת השקלים.

עד שבאו בני בניו של יוסף וידעו גם לחלום וגם להגשים. לזרוע בדמעה ולקצור ברינה. כמו יוסף שחולם על אלומות ובהיותו שליט מצריים יודע גם לאסוף אלומות ובר לרוב; התחילו החלוצים בני יוסף ב"היינו כחולמים" אבל ידעו להגיע גם לשלב של "נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו".

 

יעניין חברים וחברות?
שתפו בכיף ותנו קרדיט : ) עקבו גם בפייסבוק. אה, ותגלגלו למטה יש תגובות מעניינות שממש מוסיפות.

מה יש עוד בנושא?

למה ילדים אוהבים חמוץ_800x602

למה ילדים כל כך אוהבים חמוץ?

ואיך זה קשור להחמצות שלנו בחיים

לשחרר את אסירי התודה_800x498

לשחרר את אסירי התודה

בטריק אחד פשוט

ילדי השמונים וארבע אחוז

ילדי השמונים וארבע אחוז

שמוציאים אותנו מדעתנו

שווים צפייה

נגן וידאו

שיטת השקשוקה

איך הכנת שקשוקה עזרה לי להבין את אתגרי החברה הישראלית

נגן וידאו

משבר שנות השבעים

למה מדינות ישראל הקודמות חרבו בשנות השבעים להקמתן ומה נעשה כדי שזה לא יקרה לנו?

נגן וידאו

הצמחים הכי מתוחכמים בארץ

למה חלק מצמחי המדבר מתפוצצים?

נגן וידאו

הנשק הכי קטלני בתנ"ך

ואיך הוא עזר לנצח במערב הפרוע של ישראל

אהבתן? התעצבנתם? תחכימו אותנו בתגובות

5 תגובות

 1. בעלי ואני נשואים כבר כ-7 שנים. היינו נשואים באושר עם שני ילדים בן ובת לפני 3 חודשים התחלתי לשים לב להתנהגות מוזרה שלו וכמה שבועות לאחר מכן גיליתי שבעלי פוגש מישהי. הוא התחיל לחזור הביתה מאוחר מהעבודה כבר כמעט לא אכפת לו ממני או מהילדים. לפעמים הוא יוצא ואפילו לא חוזר הביתה במשך 2-3 ימים. עשיתי כל שביכולתי כדי לתקן את הבעיה אבל הכל ללא הועיל. נעשיתי מודאג מאוד ונזקקתי לעזרה כשגלשתי באינטרנט יום אחד, נתקלתי באתר http://www.drwavaofspirituallovespells.com שהציע שד"ר וואווה יכול לעזור בפתרון בעיות זוגיות, לשחזר מערכות יחסים שבורות וכן הלאה. אז הרגשתי שאני צריך לנסות אותו ויצרתי איתו קשר והוא עשה לי כישוף. שלושה ימים לאחר מכן בעלי בא אליי והתנצל על העוולות שעשה והבטיח לעולם לא לעשות זאת שוב. מאז הכל חזר לקדמותו. אני ומשפחתי חיים יחד שוב באושר והכל בזכות ד"ר וואווה. אם אתה צריך מטיל כישוף שיכול להטיל כישוף שבאמת עובד, אני מציע לך ליצור איתו קשר. הוא לא יאכזב אותך אימייל: drwava3@gmail.com או whatsapp +12 162022709 ו-viber +12066713285 קחו דברים כמובנים מאליהם וזה יילקח מכם

 2. שלום לכולם, אני כאן כדי לחלוק עדות קטנה. שמי שירה אליהו, אני בת 40, התחתנתי בגיל 31, יש לי רק ילד אחד וחייתי באושר ועושר. אחרי שנה של נישואים בעלי הפך להיות כל כך מוזר ואני לא ממש מבינה מה קורה, הוא עמוס מהבית לאישה אחרת, אני כל כך אוהבת אותו שאני לא חולמת לאבד אותו, אני מנסה כמיטב יכולתי לוודא שלי הבעל חוזר אליי, אבל הכל בלי עזרה, בוכה ובוכה מבקש עזרה, דיברתי על זה עם המשפחה שלו אבל לא קיבלתי תשובה. אז חברתי הטובה אנה ג'והנסון הבטיחה לעזור לי. היא סיפרה לי על אדם בשם ד"ר אלאבה, אמרה לי שהוא איש גדול מאוד וגבר אמיתי שאפשר לסמוך עליו ואין לו שום קשר לבעיות אהבה שהוא לא יכול לפתור והיא סיפרה לי איך הוא עזר לאינספור אנשים בבנייה מחדש של מערכת היחסים שלהם. הייתי ממש משוכנע, יצרתי קשר במהירות עם כתובת הדוא"ל שלו, dralaba3000@gmail.com או ה-WhatsApp / viber שלו עם המספר הזה +1(425) 477-2744. אני מסביר לו את כל הבעיות שלי, הוא אמר לי שאני לא צריך לדאוג שכל הבעיות שלי ייפתרו מיד. הוא אמר לי מה לעשות כדי להחזיר את בעלי, ואמרתי את זה, הוא אמר שאחרי 3 ימים בעלי יחזור ויתחיל להתחנן, וזה באמת קרה כמו שהוא אמר, מאוד הופתעתי, זה כל כך מדהים. התהילה של מערכת היחסים שלנו עם אלוהים קרובה מאוד עכשיו ושנינו חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה. אם נתקלתם בבעיה דומה, פנו אליו מיד ופתרו את הבעיה אחת ולתמיד. אני גם עד חי

 3. הייתי נשואה הרבה שנים לפני שזה התחיל להיות מכוער, אני ובעלי רבנו כמעט כל פעם. זה החמיר כשבעלי הגיש בקשה לגירושין. הוא עבר מהבית ועדיין פנה לבית המשפט להגשת תביעת גירושין. התפללתי וניסיתי הכל אבל עדיין לא תוצאה טובה. פריצת הדרך הגיעה כשמישהו הכיר לי מטיל כישוף מעולה שסוף סוף עזר לי. אף פעם לא הייתי מעריץ של דברים כאלה, פשוט החלטתי באי רצון כי הייתי נואש ולא הייתה לי ברירה. לורד הוודו הזה עשה תפילות מיוחדות ודברים אחרים שהוא היה צריך לעשות, תוך יומיים (2) ימים בעלי התקשר אליי והתנצל על כל הטראומה הרגשית שעברתי, הוא חזר הביתה ואנחנו ממשיכים לחיות באושר ועושר עד עצם היום הזה. איזה פלא וודו לורד עשה לי ולמשפחתי, האמונה שלי בו גם הפכה את הכל ליותר יעיל. אני מאוד מאמין שאם מישהו צריך עזרה, וודו לורד תמיד ימצא פתרונות שבהחלט ישנו את הסיפור לטובה. אז עשה מאמץ נוסף כדי להציל את הנישואים או מערכת היחסים שלך אם זה באמת שווה את זה. אתה יכול ליצור קשר עם וודו לורד באמצעות דוא"ל voodooconnect60@gmail.com או בוואטסאפ +234 8097014925

 4. אני רוצה לחלוק את העדות שלי עם העולם על מה שמטיל כישוף אמיתי בשם VOODOO LORD עשה בשבילי, האיש הזה החזיר אלי את בעלי עם הכישוף הגדול שלו. התחתנתי עם בעלי לפני כמה שנים היינו מאוד מאוהבים, אחרי תקופה מסוימת הוא הבין שאני לא יכול לתת לו ילד.

  הוא אמר לי שהוא לא יכול להמשיך עם הנישואים, התחננתי בפניו שיישאר שזמנו של אלוהים הוא הטוב ביותר אבל הוא סירב והשאיר אותי עם כאב בלב.

  התחלתי לחפש דרכים להחזיר אותו עד שראיתי הרבה עדויות על VOODOO LORD באינטרנט, איך הוא ריפא אנשים ממחלותיהם השונות וגם עזר לאנשים עם בעיות דומות אחרות כמו שלי להחזיר את יקיריהם.

  כשבסופו של דבר יצרתי איתו קשר לגבי הבעיות שלי, הוא עשה את שלו והוא גילה לי שאישה אחרת השתמשה בכישוף אהבה על בעלי, זו הסיבה שבעלי עזב אותי.

  הוא אמר לי לא לדאוג, שהוא יעזור לי להתאחד שוב עם בעלי, והוא יגרום לבעלי לא לאהוב את האישה ולהרוס את כישוף האהבה שהיא השתמשה כדי לתמרן את בעלי.

  הוא אמר לי כל מה שאנחנו צריכים לעשות ומה אני צריך לספק לפתרון.

  אחרי שסיפקתי לו את מה שהוא צריך כדי להטיל את כישוף האהבה על התמונה של בעלי כדי שבעלי יחזור אליי, הוא נתן לי כמה הוראות שדבקתי בהן. בדיוק שלושה (3) ימים אחרי שהוא שבר את הכישוף שהטילה על בעלי אישה אחרת, בעלי חזר עם דמעות בעיניים והתחנן אליי לסליחה בכנות.

  כל כך שמחתי וקיבלתי אותו בחזרה בשמחה. אחרי שלושה (3) חודשים ביחד, פספסתי את זרימת הווסת שלי בחודש השלישי והלכתי לבית החולים לבדיקת הריון והתוצאה הייתה חיובית, הייתי בהריון.

  עכשיו אני מאושרת יותר כי אני אמא שלישייה (שני בנים ובת אחת).

  VOODOO LORD שוב אני מעריך ומודה לך על מה שעשית עבורי. אם אתה שם בחוץ ומחפש עזרה ממטיל איות מקורי, שלח דוא"ל ל-VOODOO LORD / voodooconnect60@gmail.com או כתוב לו ב-WhatsApp +234 8097014925

 5. אני מצטער להעלות את זה לאינטרנט אבל אין לי ברירה. האם מעולם לא האמנתי בכישופי אהבה או לחשים עד שפגשתי את הקוסם הזה כשביקרתי את חברי בישראל לפסגה עסקית השנה. אני פוגש אדם בשם ד"ר אפטה היה ממש חזק, והוא יכול היה לעזור עם לחשים שיחזירו את האבודים, האוהבים וכסף הקסם, קסם או קסם לעבודה טובה או אושר. אני שמח עכשיו. אני מעידה כי הגבר שרציתי להתחתן איתו עזב אותי 5 שבועות לפני החתונה והחיים שלי התהפכו בגלל שהקשר שלנו נמשך 3 שנים. מאוד אהבתי אותו, אבל אמא שלו הייתה נגדנו ולא הייתה לו עבודה בשכר טוב. כשפגשתי את הקוסם הזה, סיפרתי לו מה קרה והסברתי לו את המצב. בהתחלה התלבטתי וחשדנית, אבל פשוט ניסיתי. ובעוד יומיים, כשחזרתי לגרמניה, התקשר אליי חבר (היום בעל) ובא אליי והתנצלתי שהכל סודר עם אמו ומשפחתו וקיבלתי ראיון עבודה חדש להתחתן. לא האמנתי כי ד"ר אפטה רק שאל את השם שלי ואת השם של החבר שלי וכל מה שרציתי. ובכן, עכשיו אנחנו נשואים באושר ומצפים לתינוק הקטן שלנו וגם לבעלי יש עבודה חדשה והחיים שלנו השתפרו בהרבה. המייל שלו הוא: עכשיו אנחנו נשואים באושר ומצפים לתינוק הקטן שלנו וגם לבעלי יש עבודה חדשה והחיים שלנו נעשו הרבה יותר טובים. המייל שלו הוא: עכשיו אנחנו נשואים באושר ומצפים לתינוק הקטן שלנו וגם לבעלי יש עבודה חדשה והחיים שלנו נעשו הרבה יותר טובים. הדואר האלקטרוני שלו הוא: drapata4@gmail.com אתה יכול גם ליצור איתו קשר דרך WhatsApp / viber עם המספר הזה +1(425) 477-2744

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.