הרצאות השראה ותוכן

נתנאל אלינסון מגיע עד אליכם!

1

שקשוקה הרצאה

שיטת השקשוקה

מה הסוד שיעזור לשבטים הישראלים לשגשג יחד?
האם השבטיות הישראלית היא גזירת גורל עתיקה שמפלגת אותנו פעם אחר פעם, או אולי דווקא הסיכוי הכי גדול שלנו? הרצאה שעושה סדר ב"מה זה בכלל ישראליות", באתגרי החברה הישראלית של ימינו, בסיכונים ובסיכויים.

2

סנדלים רקע לבן

מבחן המנהיגות

איך מייצרים מנהיגות אחרת ומה היה המבחן האמתי דרכו נבחרו המנהיגים הקדומים?
דרך מסע מרתק בין דגמי המנהיגות הקדומים שהיו בעם ישראל נבין שהמנהיגות הישראלית הקדומה לא שמה את הדגש רק על סיסמאות כמו "אחרי" ו"דוגמא אישית", אלא הייתה מורכבת ועשירה בהרבה. נראה כיצד אפשר לייצר מנוע חיובי וסוחף ונכיר מגוון סוגי הובלה ויזמות, שכל קבוצה, חברה, ודרג ניהולי ופיקודי- חייבים להכיר.

3

הרצאה שלומציון המלכה

הרצאה חדשה! שלומציון מלכת ישראל

איך הצליחה המלכה החשמונאית לאחד את הפלגים בעם ולמה זה כל כך רלוונטי לימינו?
אחת מהתקופות הכי טובות לעם ישראל היו תשע שנות מלכותה של שלומציון המלכה בדור השלישי למדינת החשמונאים. הניסיון שהיא עמדה בו היה ניסיון העשירות. לכן מאוד רלוונטי ללמוד ממנה על התקופה שלנו, הדור השלישי מהקמת המדינה, שמתמודד עם שגשוג ושפע לצד אתגרים הולכים וגדלים. איך הצליחה שלומציון להביא שלום פנימי וחיצוני? ומה גרם לעסק להתפרק? התשובות לשאלות האלה יוציאו אותנו עם תובנות מרתקות לימינו שלנו.

4

מפתח בר כוכבא

המלחמה ששינתה את העם היהודי

איך הפך מרד בר כוכבא לנקודת מפתח בהבנת החיים היהודיים של ימינו?
מלחמתו של בר כוכבא כמעט והקימה את מדינת ישראל השלישית, אבל בסופו של דבר הובילה לאסון היהודי השני בגודלו אחרי השואה. תוצאותיה של אותה מלחמה- שינו לבלי הכר את העם היהודי. שינו את אורחות חייו, מקום מגוריו, אבל בעיקר: את שאיפותיו. בעזרת גילויים חדשים ומפתיעים נקלף את השכבות של מהלך המרד ונראה את השינוי התפיסתי העצום שהוא חולל בעם היהודי, וכיצד בסופו של דבר האריה של בר כוכבא חזר לחיים.

5

סברס יפה

סודה של הארץ

לא בארץ ישראל קם העם היהודי. מה זה אומר עלינו? מבט חדש על הקשר לארץ
איפה נולד עם ישראל? למה הנביא יחזקאל טען שנולדנו בבבל? למה הרצל הכריז על מדינת היהודים דווקא בבאזל? התשובה לשאלה איפה נולד עם ישראל, עלולה לערער אותנו במבט ראשון, אבל דרך מסע מרתק ומעמיק, נגלה שהקשר של עם ישראל לארצו האהובה- שונה מאוד- ולכן גם מיוחד מאוד.